Czego szukasz?

Pogonowskiego - najdłuższy woonerf w Łodzi

data publikacji: 2017-07-20
« wróć

Stare Polesie zmienia się. W ramach programu Zielone Polesie przygotowanego przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Łodzi kilkanaście ulic zamieni się w ulice-ogrody, zostanie uspokojony ruch, utworzone będą  nowe tereny zielone, m.in. w formie parków kieszonkowych.

O zazielenienie ulicy Pogonowskiego wnioskowali łodzianie w budżecie obywatelskim na 2016 rok. Urzędnicy miejscy zdecydowali poszerzyć zakres prac o modernizację ulicy i przekształcić ją na woonerf.

Na zmodernizowanej ul. Pogonowskiego staną ławki, kosze i stojaki na rowery oraz przystanek w stylu łódzkiej secesji. Wyznaczonych zostanie też 60 miejsc parkingowych. Najwięcej jednak będzie zieleni – zasadzonych zostanie 76 drzew (głównie klonów polnych), blisko 4,3 tys. krzewów (berberysy) i ponad 6 tys. bylin (liliowce i barwinki). Po zakończeniu zmian ta część Starego Polesia stanie się strefą, po której piesi będą poruszać całą szerokością.

Budowa woonerfu na ul. Pogonowskiego na odcinku od ul. Legionów do ul. 1 Maja dobiega końca. Kolejne etapy miejskiego podwórzca zaczną być realizowane jeszcze w tym roku.

Okolica Novej Lipovej pięknieje.